Apikosmetyka

Apikosmetyka

Warsztaty z tworzenia unikalnych kosmetyków opartych o zioła i produkty pochodzenia pszczelego.
Wyniesiesz z nich umiejętność samodzielnego tworzenia w domu najlepszych kosmetyków oraz własnoręcznej destylacji hydrolatów z ziół za pomocą prostego i niedrogiego sprzętu :).

Warsztaty prowadzi Ewa Rogala – zielarka, fitoterapeuta, twórca marki Fitokosmetyki Rogalove, Prezes Fundacji Instytut Botaniki Dermatologicznej, wykładowca akademicki i wieloletni praktyk.


Więcej o Ewie przeczytasz tutaj: https://rogalove.com/ewa-rogala/

Plan warsztatów. Warsztaty trwają 7h (z przerwą na obiad):

 • Destylacja hydrolatów – domowy poradnik destylacji ziół.
  Warsztaty zaczniemy destylacją sezonowego zioła z wykorzystaniem prostego i taniego destylatora, idealnego do wykorzystania w domowych warunkach.
 • Krem z mleczkiem pszczelim.
  Krem wykonasz z uzyskanego wcześniej hydrolatu oraz wzbogacisz go o mleczko pszczele i inne, najwyższej jakości surowce. W tej części warsztatu nauczysz się jakie surowce są odpowiednie do pielęgnacji ciała, a jakie do pielęgnacji twarzy
 • Mydło potasowe z miodem – do pielęgnacji włosów i ciała.
  Nauczysz się podstaw bezpiecznej produkcji mydła potasowego. Dowiesz się jak z wykonanej na warsztatach bazy zrobić mydło do włosów, a jak uczynić z niego pielęgnacyjne mydło do ciała.
 • Balsam do ust z propolisem i woskiem.
  Zrobisz swój własny, unikalny balsam do ust, dzięki któremu zażegnasz wszelkie kłopoty związane z ustami i ich okolicą. Idealny zarówno na jesienne i zimowe dni, jak i regenerację skóry w sezonie letnim.
 • Miodowo-mleczny peeling do ust.
  Absolutny must-have dla każdego. Nauczysz się robić peeling, po którego stosowaniu Twoje usta będą aksamitnie miękkie i kuszące.
 • Zabieg pielęgnujący miodem i hydrolatem.
  Nie ma tego, chyba w żadnym spa – nauczysz się jak zrobić wysoko-pielęgnujący zabieg twarzy i szyi w oparciu o hydrolat oraz miód. Po tym zabiegu nie poznasz swojej skóry :).

Szczegóły:

Kameralny warsztat (max 4 osoby).
Godziny warsztatów: 11-18 z przerwą na obiad (obiad w pobliskiej restauracji, w cenie warsztatów).

Najczęśćiej zadawane pytania:

Oczywiście – wszystkie wykonane przez Ciebie na kursie kosmetyki produkty są Twoje i zabierasz je ze sobą do domu.

Teoretycznie do tygodnia przed zajęciami – z tym, że na dany kurs/termin są jedynie 4 miejsca (tyle osób pomieści laboratorium do wygodnej pracy), a o kolejności rezerwacji miejsc decyduje wpłata.

Tak, po ukończeniu kursu dostaniesz dyplom 🙂

Wszystkie materiały dla kursantów są przygotowane – nie trzeba nic notować, receptury jak najbardziej zabiera się do domu.

Lokalizacja


Miejsce: Piaseczno (pod Warszawą), laboratorium szkoleniowe Instytutu Botaniki Dermatologicznej. 5 minut od stacji PKP Piaseczno. Dostępny duży parking.

Cena: 850 PLN (obiad w cenie).