Apiteka

Apiteka

Pszczela apteka – warsztaty z tworzenia produktów leczniczych opartych o surowce pochodzenia pszczelego, jak wosk pszczeli czy propolis.

Warsztaty prowadzi Ewa Rogala – zielarka, fitoterapeuta, twórca marki Fitokosmetyki Rogalove, Prezes Fundacji Instytut Botaniki Dermatologicznej, wykładowca akademicki i wieloletni praktyk.


Więcej o Ewie przeczytasz tutaj: https://rogalove.com/ewa-rogala/

Plan warsztatów. Warsztaty trwają 7h (z przerwą na obiad):

 • Próżniowe odparowywanie alkoholu z roztworu propolisu. ⚗️
  Warsztaty zaczniemy nauką w jaki sposób odparować alkohol z alkoholowego roztworu propolisu w sposób, który nie zniszczy jego właściwości. Propolisu nie można podgrzewać do wysokich temperatur (pow. 40 stopni Celcjusza) – dlatego alkohol odparowuje się w warunkach próżniowych, gdzie jego temperatura wrzenia to ok 20-30 stopni.
 • Maści na propolisie. 🧪
  Nauczysz się w jaki sposób wykonać prozdrowotne maści, które maksymalnie wykorzystają właściwości propolisu. Samodzielnie wykonasz maść na wiele dolegliwości skóry, niezykle pomocną przy leczeniu poparzeń czy niegojących sie ran.
 • Maść chłodząca z woskiem pszczelim.
  Maść chłodząca z woskiem świetnie działa na wszelkiego rodzaju stłuczenia, kontuzje czy opuchnięcia – na naszych warsztatach nauczysz się jak ją wykonać w domu i jak najlepiej stosować.
 • Czopki / globulki z propolisem. 💊
  Czopki i globulki z propolisem mają specjalne zastosowanie – odtwarzają błony śluzowe, pomagają w walce ze stanami zapalnymi, działają na pieczenie, świąd i podrażnienia. Nie musisz ich kupować w aptece ani w sklepie zielarskim – nauczysz się jak zrobić własne, na składnikach o znanej jakości i pochodzeniu!
 • Wosk do inhalacji. ♨️
  Nie masz już zaufania do reklamowanych leków na katar, kaszel i problemy z zatokami? Nauczymy Cię jak wykonać specjalny wosk używany do inhalacji. Wosk pszczeli ma niezwykłe właściwości do kumulowania i oddawania ciepła. Nauczysz się jak wykorzystać tę wiedzę do walki z bólami mięśni czy infekcją górnych dróg oddechowch
 • Maść rozgrzewająca z woskiem. 🥵
  Apteczne maści na wazelinie to przeżytek. Na zakończenie warsztatów poznasz jak wykonać włąsną maść rozgrzewającą z woskiem i olejkami eterycznymi – ta maść powinna się znaleźć w każdej apteczce. Jej rozgrzewające właściwości doskonale sprawdzą się przy przeziębieniu oraz wszelkiego rodzaju kontuzjach.
Szczegóły:

Kameralny warsztat (max 4 osoby).
Godziny warsztatów: 11-18 z przerwą na obiad (obiad w pobliskiej restauracji, w cenie warsztatów).


Miejsce: Piaseczno (pod Warszawą), laboratorium szkoleniowe Instytutu Botaniki Dermatologicznej. 5 minut od stacji PKP Piaseczno. Dostępny duży parking.

Cena: 850 PLN (obiad w cenie).